SZKOLNY ESCAPE ROOM

20. grudnia 2023 roku w naszej szkole miało miejsce nietypowe wydarzenie, uczniowie klasy 2fg poprowadzili w bibliotece szkolnej konkurs Escape room.

Tematyka escape room’u była zgodna z duchem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia:

W role duchów, a zarazem prowadzących wcieliły się uczennice: Maja Nieciąg, Julia Wasilewska, Kornelia Siennicka, Oliwia Skóra, zaś Scroog’em był Wiktor Kowalik.

Do udziału zgłosiło się 21 zespołów, z czego organizatorzy wybrali tylko 8 ze względu na ograniczenie czasowe (8 lekcji).

Każdy zespół miał do rozwiązania w ciągu 30 minut zadania w postaci rebusów, krzyżówek i zadań matematycznych.

Wśród zgłoszonych zespołów wyłoniono 3 drużyny z najlepszymi czasami, które w piątek 22. grudnia 2023 roku otrzymały nagrody.

Zwycięskie zespoły to:

I miejsce: Zespół z klasy 3e

II miejsce: Zespół z klasy 3fg

III miejsce: Zespół z klasy 5r

W wolnych chwilach pomiędzy kolejnymi wejściami zespołów biorących udział w rywalizacji uczestnicy i uczniowie szkoły spędzali czas przy tanecznych nutach Just dance. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był Pan Lesław Podhalicz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a paniom bibliotekarkom za udostępnienie pomieszczeń bibliotecznych. Gratulujemy Laureatom, a uczestników, których zgłoszenia nie zostały wybrane, zapraszamy na kolejną edycję już w lutym.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć uczestników podczas zmagań w szkolnym escape roomie.

Lesław Podhalicz

Skip to content