KIERUNKI KSZTAŁCENIA

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

od roku szkolnego 2019/2020

w ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH im. Wincentego Stysia w Świdnicy

Szkoła młodzieżowa

V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi

– liceum ogólnokształcące – piłka siatkowa dziewcząt i chłopców

Technikum nr 5

– technik ekonomista

– technik reklamy

– technik grafiki i poligrafii cyfrowej

– technik fotografii i multimediów

Zespół Szkół Ekonomicznych to nowoczesna szkoła z bogatymi tradycjami (i wcale nie jest to sprzeczność!). Obecnie oferujemy kształcenie w dwóch typach szkół – w V Liceum Ogólnokształcącym o profilu sportowym (piłka siatkowa to nasza specjalność!) oraz w Technikum nr 5, w którym można zdobywać wiedzę na aż czterech kierunkach – technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów oraz technik ekonomista i technik organizacji reklamy

 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI

W liceum, przy którym działa Szkolny Ośrodek Siatkarski, oczywistym jest, że duży nacisk kładziemy na sport, a konkretnie na siatkówkę – do tej pory zdobyliśmy wiele trofeów, nawet na arenie ogólnopolskiej, co dowodzi, że wśród szkół sportowych stanowimy prawdziwą elitę. Niektórzy uczniowie klas sportowych grają już w różnych klubach sportowych, takich jak: MKS POLONIA ŚWIDNICA, DECORIA ŚWIDNICA, VOLLEY ŻARÓW, GWARDIA WROCŁAW, POLONIA – STAL ŚWIDNICA, DARBOR Bolesławice, GLKS ŚWIDNICA, VICTORIA ŚWIEBODZICE, tak więc jasno widać, że ukończenie V Liceum w Świdnicy to świetna podbudowa dla kontynuowania kariery siatkarskiej. No i oczywiście łatwiej jest zdać egzamin sprawnościowy na AWF po naszym liceum. Podobnie jest z innymi kierunkami studiów, na których ważna jest sprawność fizyczna – szkoły wojskowe czy policyjne także docenią absolwentów naszego liceum.

 

TECHNIKUM NR 5

Nasze Technikum wyróżnia się na mapie świdnickich szkół. Staramy się odpowiadać na wyzwania tak szybko rozwijającego się świata, dlatego też naszym nowym, a zarazem nowoczesnym kierunkiem jest technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Uczęszczając do tej klasy, uczeń będzie miał możliwość nauczenia się, jak efektywnie używać różnorodnych urządzeń i programów stosowanych w procesach graficznych, a także będzie umiał zaplanować i stworzyć wiele produktów poligraficznych. Absolwent tego kierunku łatwo więc znajdzie pracę w agencjach reklamowych, firmach wydawniczych i drukarniach. Zajęcia w naszej szkole pozwalają także na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Ukończenie tego kierunku umożliwia również kontynuowanie nauki na studiach wyższych.

Kolejnym kierunkiem wykorzystującym najnowsze zdobycze techniki cyfrowej jest technik fotografii i multimediów. Uczęszczając na różne zajęcia praktyczne, uczniowie mogą się nauczyć rejestracji, przetwarzania i prezentowania obrazów, animacji i filmów. Absolwenci tego kierunku będą wiedzieli jak wygląda praca w studiu fotograficznym, nauczą się montażu i obróbki zdjęć i filmów i będą potrafili posługiwać się różnorodnymi programami niezbędnymi przy pracy z fotografiami, animacjami czy filmami. Ukończywszy ten kierunek, można znaleźć zatrudnienie w bardzo wielu firmach, począwszy od laboratoriów fotograficznych przez agencje reklamowe czy telewizje a skończywszy na pracy dla ośrodków badawczych czy też na własnej działalności gospodarczej.

Kończąc kierunek technik ekonomista można dalej kontynuować naukę na uczelniach wyższych i bardzo wielu absolwentów tak właśnie robi – studiują np. na Uniwersytecie Ekonomicznym, w Wyższej Szkole Bankowej, są studentami politologii, logistyki czy administracji i zarządzania. Ale nauka w technikum ekonomicznym to solidne podstawy do znalezienia ciekawiej i satysfakcjonującej pracy – w bankach, w urzędach skarbowych, w różnego rodzaju biurach i firmach. Wiedza wyniesiona z zajęć ekonomii czy księgowości pozwala na założenie własnej, konkurencyjnej działalności gospodarczej. No i już na starcie, dzięki zajęciom z Ekonomika, posiadacie umiejętności których wasi konkurenci muszą się długo uczyć.

Podobnie rzecz ma się z naszym kolejnym kierunkiem, jakim jest technik reklamy – dzięki różnorodnym zajęciom praktycznym i praktykom w trakcie nauki można zapoznać się ze specyfiką rynku reklamowego, nabyć unikalne umiejętności (obsługa programów graficznych, obróbka zdjęć i filmów itp.) co potem umożliwia dalsze studia – artystyczne lub ekonomiczne. Oczywiście alternatywą dla dalszej nauki może być ciekawa praca w agencjach i studiach reklamowych.

Szkoła Policealna dla Dorosłych

Kształcenie dla dorosłych w formie zaocznej.

Zajęcia odbywają się w piątki i soboty – 10 spotkań w semestrze.

Czas trwania 2 lata.

Kierunki kształcenia:

Technik administracji 334306

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów
A.68. Obsługa klienta w jednostkach administracji

Technik rachunkowości 431103

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów
A.36. Prowadzenie rachunkowości
A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych

 

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Kursy realizowane są w trybie zaocznym lub według zapotrzebowania grupy.

Zakres kursów i orientacyjna liczba godzin:

 

Technik administracji 334306

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów 182 godz.
A.68. Obsługa klienta w jednostkach administracji 592 godz.

Technik ekonomista 331403

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów 182 godz.
A.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji 306 godz.
A.36. Prowadzenie rachunkowości 338 godz.

Technik handlowiec 522305

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno–usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów 215 godz.
A.18. Prowadzenie sprzedaży 455 godz.
A.22. Prowadzenie działalności handlowej 208 godz.

Technik logistyk 333107

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów 241 godz.
A.30. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania 273 godz.
A.31. Zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych 202 godz.
A.32. Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych 163 godz.

Technik rachunkowości 431103

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno-usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów 182 godz.
A.36. Prowadzenie rachunkowości 338 godz.
A.65. Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych 358 godz.

Technik reklamy 333906

Efekty kształcenia wspólne dla wszystkich zawodów oraz efekty kształcenia wspólne dla zawodów w ramach obszaru administracyjno–usługowego stanowiące podbudowę do kształcenia w zawodzie lub grupie zawodów 182 godz.
A.26. Sprzedaż produktów i usług reklamowych 280 godz.
A.27. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej 416 godz.
Skip to content