„ADOPTUJ-NIE KUPUJ”

23. listopada 2018 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Adoptuj-nie kupuj”. Na zaproszenie klasy 3TOR odwiedził nas pan Andrzej Grabowski, który jest członkiem Załogi Bulldoga. Jest to fundacja zajmująca się ratowaniem zwierząt z pseudohodowli. Na spotkaniu z p. Grabowskim uczniowie dowiedzieli się co to są pseudohodowle, jak traktowane są tam zwierzęta, na czym polega działalność fundacji i jak można pomóc. Wszystkie uratowane zwierzęta są przez Fundację leczone i socjalizowane w „domach zastępczych”. Jeżeli taki proces zakończy się sukcesem, można takie zwierzę zaadoptować. Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania losów kilku psów uratowanych z jednej z pseudohodowli, w tym Jadźki, która od kilku lat jest już członkiem rodziny państwa Grabowskich. Spotkanie połączone było ze zbiórką pieniędzy na podopiecznych Załogi Bulldoga. W tym roku udało nam się zebrać 324 zł, za co Wszystkim bardzo dziękujemy:) Pieniądze zostaną wpłacone przez skarbnika klasy 3TOR na konto Fundacji. Zachęcamy do wsparcia Fundacji nie tylko przy okazji spotkań lecz przez cały rok – plakaty z numerem konta są umieszczone na gazetkach w naszej szkole i każdy, kto ma możliwość wpłaty choćby niewielkiej kwoty, może przyczynić się do uratowania kolejnego czworonoga.

Anna Kapusta

Skip to content