ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ZSE

W dniu 08.11.2019 Ekonomik świętował sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości – wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, której celem było odśpiewanie 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11, w jak największej ilości szkół. Ponadto cały budynek szkolny udekorowany był pracami plastycznymi uczniów, nawiązującymi do narodowego święta.

Na początku czwartej lekcji wszyscy mogliśmy wysłuchać okolicznościowej audycji przygotowanej przez panią Anetę Czapracką-Sawko. Następnie uczniowie i nauczyciele ZSE tłumie pojawili się na szkolnym dziedzińcu. Powiewały narodowe flagi, a wielu ze zgromadzonych z dumą nosiło biało-czerwone kotyliony. Po krótkim przemówieniu pana dyrektora wszyscy – i uczniowie i nauczyciele, gromadnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Z pewnością wzbudziło to w nas poczucie dumy z naszej historii, a także poczucie przynależności do wspólnoty narodowej. A po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego wszyscy ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia. Uczniowie i nauczyciele, którzy w tym dniu mieli zajęcia w budynku na ulicy Pionierów również zaśpiewali hymn i włączyli się do radosnego święta.

Uroczystość przygotował i prowadził Samorząd Uczniowskie ZSE, przy nieocenionej pomocy pana Łukasza Lesiowa i pani Anety Czaprackiej-Sawko – dziękujemy😊

Artur Fila, opiekun Samorządu Uczniowskiego

Skip to content