WARSZTATY „COŚ Z NICZEGO”

W dniu 20. listopada 2019 nasza szkoła uczestniczyła w XII Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, obchodzonym jednocześnie w 160 krajach świata. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP podejmuje się wiele bardzo zróżnicowanych działań: od szkoleń i wykładów, po przedstawienia i happeningi. Dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy była to okazja do promowania przedsiębiorczości w naszej szkole i w otoczeniu. Zostały przeprowadzone warsztaty ze Szkołą Podstawową nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy pod tytułem „Coś z niczego” (fotorelacja poniżej).

Uczniowie klasy 8a i 8b mieli za zadanie wykonać produkt z przygotowanych materiałów, zareklamować go oraz zachęcić do zakupu resztę grupy. Uczestnicy warsztatów świetnie się bawili podczas tworzenia swoich produktów i wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Zainteresowani uczniowie dostali okazję współpracować z naszym miniprzedsiębiorstwem poprzez tworzenie własnych produktów świątecznych na Jarmark Bożonarodzeniowy, dzięki czemu będą mieli możliwość poznać tajniki prowadzenia własnej działalności.

Organizatorzy: Jolanta Brońska oraz uczniowie klasy 3TOR i 3TE1 – Kinga Wilk, Nikol Kisiel, Katarzyna Brodziak, Justyna Węgorek, Angelika Nowacka i Wiktor Chromy.

Opracowanie: Miniprzedsiębiorstwo „BagGet”

Opiekun: Jolanta Brońska

foto: Wiktor Chromy

Skip to content