XII POWIATOWY WIECZÓR POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia 12.12.2019 w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy odbył się Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej. W imprezie tej udział wzięli uczniowie z 5 świdnickich szkół ponadpodstawowych: I LO, II LO, III LO, ZSE, ZSM oraz ZS CKR w Mokrzeszowie. Utwory w formie wierszy i piosenek prezentowało 24 uczniów z wyżej wymienionych szkół.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały uczennice:

  1. Alicja Pawłowska, Nicoleta Nowacka, Maria Kutyło oraz Martyna Małyszko, które recytowały utwór „Neny” – „Wenn wenigstens Sommer wäre”
  2. Maja Łanek śpiewała piosenkę „Genau jetzt” jednocześnie grając na ukulele z akompaniamentem gitarowym Wiktorii Fiałki – Neny
  3. Anna Koprowska recytowała utwór „Amerika” – Neny

Utwory były prezentowane przez uczestników konkursu w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim. Impreza była utrzymana w nastrojowym klimacie, w blasku świec, otoczona wonią pysznych ciast, kawy i herbaty, a za plecami uczniów wyświetlane były oryginalne występy „Neny” i „Abby”.

Gratulujemy naszym uczennicom pięknej interpretacji utworów i mamy nadzieję na jeszcze większe zaangażowanie uczniów w kolejnych konkursach.

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez germanistki: p. prof. Joannę Balawajder oraz p. prof. Barbarę Dzikowską

Autor tekstu: Joanna Balawajder

Skip to content