NASZE SIATKARKI W FINALE DOLNOŚLĄSKIM

15. stycznia 2020 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy odbył się finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół średnich.

Nasze siatkarki w meczu półfinałowym pokonały I Liceum Ogólnokształcące z Kłodzka 2 do 1, natomiast w ścisłym finale IV Liceum Ogólnokształcące z Wałbrzycha – oparte na zawodniczkach Chełmca Wałbrzych, również w stosunku 2:1. TYM SAMYM NASZE UCZENNICE DZIEWIĄTY RAZ Z RZĘDU ZAMELDOWAŁY SIĘ W ŚCISŁYM FINALE DOLNOŚLĄSKIM!

Szczególnie bezpośredni mecz o awans do finału dostarczył kibicom niesamowitych wrażeń, po przegranym pierwszym secie, początek drugiego seta również nie szedł po myśli naszych uczennic, dopiero w połowie tej partii nastąpiło przełamanie i od tej pory to siatkarki ze Świdnicy zaczęły dominować. Po doprowadzeniu do remisu 1:1, w secie trzecim świdniczanki dosłownie „przejechały po rywalkach jak walec” gromiąc je 15 do 8!

Wcześniej uczennice V Liceum Ogólnokształcącego/ZSE ze Świdnicy przebrnęły przez rozgrywki powiatowe, zdobywając Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego oraz przez półfinał Strefy Wałbrzyskiej. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana Kinga Kaszubska, grająca na pozycji libero. Całej drużynie gratulujemy awansu do ścisłego FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO, który odbędzie się 25. lutego 2020.

Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie: górny rząd od lewej: Magdalena Kania, Alicja Januś, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Dominika Rutowicz, Barbara Ryba, Klaudia Kamińska, trener Wojciech Ząbek; dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Anna Mieczkowska, Kinga Fąfara, Nina Jasiecka, Kinga Kaszubska, Klaudia Malinowska. Na zdjęciu brakuje: Julii Sobkowicz, Oliwii Smok, Aleksandry Sypko, Kamili Gałeckiej, Zuzanny Miezgiel oraz Julii Arendarczyk.