SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ MARKA GRECHUTY

„Aby czasu nie marnować i sił nie roztrwonić, mądrych ludzi trzeba słuchać i jak skarb ich chronić.”

Tymi oto słowami 31. stycznia 2020 roku rozpoczął się program słowno – muzyczny poświęcony wspaniałemu polskiemu artyście Markowi Grechucie.

Któż z nas nie zna piosenek „Nie dokazuj”, „Będziesz moją panią” czy też „Dni, których nie znamy”? Każdą z nich przepięknie wyśpiewała swoim anielskim głosem nasza uczennica Elżbieta Kuś z klasy 4TE1 przy akompaniamencie gitary Wiktorii Fiałki z klasy 1f. Całość dopełniły czytane przez Annę Bojczuk, Alicję Legendziewicz z klasy 2TE oraz Anastazję Kaźmierczak, Martynę Trelewską oraz Patryka Kurnika z klasy 1TE fragmenty życiorysu Grechuty.

Nie sposób w kilku zdaniach opowiedzieć o bogatym dorobku muzycznym Marka Grechuty. Naszym celem było przypomnienie ważnych momentów jego życia, które wpłynęły znacząco na jego twórczość. W tamtych latach Marek był niezwykłym odkryciem, jego spokój i opanowanie podczas występów były niezwykle hipnotyzujące. Publiczność go uwielbiała. Zresztą, sami posłuchajcie kilku utworów, obok których nie przejdziecie obojętnie. Płynie z nich mądrość, miłość, jakaś tajemnica oraz próby zrozumienia człowieka i świata.

Młodzież została przygotowana przez panią Marzenę Bojanowską. Dziękuję uczniom za serce włożone w przygotowanie programu, Maciejowi Wojtczakowi za obsługę sprzętu, Kacprowi Bartczakowi za wideo i fotorelację, paniom Anecie Czaprackiej – Sawko i pani Agnieszce Kawałko za scenografię i wystawę tematyczną.

Marzena Bojanowska

Skip to content