AKADEMIA NFZ

Możliwość wysłuchania porad psychoterapeuty na kanale YouTube AKADEMIA NFZ. Załączamy tematykę i terminy

Jak poradzić sobie w czasie epidemii koronawirusa?

Skorzystaj ze wsparcia psychologicznego

Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi? O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowie Dorota Minta, psycholog i psychoterapeuta, w cyklu internetowych podcastów. Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty? W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego, dlatego przygotowaliśmy serię internetowych podcastów.

Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Plan emisji podcastów:

31. marca: Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?

1. kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi

2. kwietnia: Kontrola – jak jej nie stracić?

3. kwietnia: Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?

4. kwietnia: Obniżenie nastroju – zrób nowy plan

5. kwietnia: Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?

6. kwietnia: Techniki relaksacji – jak się zregenerować?

7. kwietnia: Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych

8. kwietnia: Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?

9. kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Pierwszy z serii 10 bezpłatnych podcastów będzie można zobaczyć już 31. marca. Wszystkie opublikujemy na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Patronat honorowy nad cyklem objęła Telewizja Polska.

Regularne ćwiczenia i całodobowa infolinia

Wsparcie psychologiczne to nie jedyne działanie Narodowego Funduszu Zdrowia, które ma pomóc nam w odnalezieniu się w dobie koronawirusa.

W marcu wspólnie w Telewizją Polską zachęcaliśmy do porannej gimnastyki. Podczas porannego pasma Pytania na śniadanie, razem z trenerkami ExerciseisMedicine, pokazywaliśmy proste ćwiczenia, które pozwalały na zachowanie dobrej kondycji. Dłuższe zestawy ćwiczeń, np. zajęcia rozciągające, relaksujące i na zdrowy kręgosłup, można obejrzeć na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590: dowiesz się, co zrobić gdy podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem sprawdzisz numer do poradni POZ, które udzielają teleporad konsultacji podpowiedzą Ci, jak zachować się w czasie kwarantanny.

Pedagodzy

Skip to content