WERONIKA MATUSZOK KL. 2e BĘDZIE REPREZENTOWAĆ NASZĄ SZKOŁĘ W WARSZAWIE

5. marca 2021 Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu zorganizował regionalny etap konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn. „Poznaj swoje prawa w pracy”.

W br. szkolnym  VIII edycję konkursu objął honorowym patronatem Minister Edukacji i Nauki.

Naszą szkołę reprezentowali Weronika Matuszok z kl. 2e oraz Patryk Kurnik z kl. 2TE, którzy wygrali etap szkolny konkursu.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności. Uczestniczymy w nim od 2017, a 9. kwietnia 2019 Paulina Słomska, wówczas uczennica kl. 3TE1, została laureatką ogólnopolskiego konkursu plasując się na VI. nagradzanym miejscu.

Do etapu regionalnego przystąpiło 17 szkół ponadpodstawowych. 29 uczestników poprzez MS Teams rozwiązywało test 35 pytań. Wysoki poziom uczestników wymusił dogrywkę ustną, która odbyła się 8. marca 2021 również poprzez MS Teams.

W jej wyniku Weronika Matuszok wywalczyła udział w etapie centralnym , który odbędzie się do 18. czerwca 2021 w Warszawie.

Gratuluję i dziękuję Weronice i Patrykowi za solidne przygotowanie się do konkursu.

Alicja Synowska

opiekun, Szkolny Koordynator

Programu Edukacyjnego  PIP „Kultura bezpieczeństwa”

Skip to content