DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II – PATRONA MIASTA

Nasza młodzież wzięła udział w uroczystościach poświęconych świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II, który 10 lat temu decyzją Rady Miejskiej i przy wsparciu prezydenta miasta i biskupa świdnickiego został patronem Świdnicy. Spotkanie rozpoczęło się od apelu młodych w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury.

– Dzisiejszy apel przygotowany przez młodzież to przede wszystkim próba wydobycia z nauczania św. Jana Pawła II trzech wartości nazwanych skarbami, które uznaliśmy wraz z młodymi ludźmi za najbardziej potrzebne, a jednocześnie najbardziej kryzysujące. Każdy z tych skarbów chcemy odkryć na nowo za pomocą etiud teatralnych. Będą też piosenki związane tematycznie z ich przekazem – mówił Zbigniew Curyl prowadzący spotkanie.

Następnie ponad setka uczniów ze świdnickich szkół, w tym grupa młodzieży z klas 1fg i 1r wraz prof. Jolantą Mączyńską i ks. Mirosławem Benedykiem przeszła pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie czekał na nich bp Marek Mendyk. Dziękując wszystkim za zorganizowanie i udział w tej części obchodów pobłogosławił ich.

ks. Mirosław Benedyk

Skip to content