NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10.11.2021 Ekonomik świętował Narodowe Święto Niepodległości – wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, której celem było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11. Ponadto cały budynek szkolny udekorowany był pracami plastycznymi uczniów, nawiązującymi do narodowego święta.

O wyznaczonej godzinie w każdej klasie za pośrednictwem szkolnego radiowęzła można było usłyszeć melodię naszego hymnu narodowego. Wszyscy uczniowie, w każdej z sal lekcyjnych, włączyli się do wspólnego śpiewania. Świadomość, że w każdej klasie o tej samej godzinie śpiewamy nasz hymn, umocniła poczucie przynależności do wspólnoty narodowej.

Po odśpiewaniu hymnu mogliśmy wysłuchać okolicznościowej audycji przygotowanej przez klasę 3e pod kierownictwem pani Magdaleny Urbańskiej – Maluchy.

Natomiast 11. listopada poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Urbańskiej – Maluchy reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych podczas manifestacji patriotycznej, która miała miejsce na placu katedralnym.

Wszystkie te wydarzenia zostały uwiecznione na zdjęciach – zachęcamy do obejrzenia dołączonej prezentacji.

Artur Fila, opiekun SU

Skip to content