UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY USTANOWIENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Poczet Sztandarowy naszej szkoły (w składzie: Patryk Kurnik, Karolina Gawrońska oraz Julia Baran z klasy 3TE) po raz kolejny uczestniczył w uroczystych obchodach rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość odbyła się na promenadzie przed kościołem pw. NMP Królowej Polski, a udział w niej wzięli przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz dolnośląskich parlamentarzystów, poczty sztandarowe świdnickich szkół i drużyn harcerskich oraz władze naszego miasta i powiatu. Okolicznościowe przemówienie przedstawiające rolę Konstytucji 3 Maja wygłosiła Prezydent Świdnicy, pani Beata Moskal-Słaniewska. Artystyczną oprawę uroczystości zapewniły występy zespołów tanecznych „Krąg” oraz „Mokrzeszów”.

Artur Fila, opiekun SU

Skip to content