WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

W dniu 31.05.2022 delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką prof. Artura Fili udała się do 3 LO w Świdnicy, aby wziąć udział w warsztatach dla młodzieży, prowadzonych przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Celem warsztatów (które odbywały się w tym samym dniu w wielu świdnickich szkołach ponadpodstawowych) było zainteresowanie uczniów szkół średnich planami rozwoju naszego miasta, a zwłaszcza z perspektywy młodych ludzi.

Warsztaty okazały się bardzo interesujące i angażujące. Młodzież z obu szkół szybko znalazła wspólny język, prowadzący podzielił wszystkich uczniów na 4 grupy, które miały dyskutować na różne tematy związane z planowaniem rozwoju Świdnicy. Okazało się, że zarówno uczniowie Ekonomika jak i 3 LO mieli mnóstwo pomysłów dotyczących przyszłości naszego miasta. Wszystkie grupy najpierw zapisywały swoje pomysły, a potem musiały zaprezentować swoją wizję rozwoju Świdnicy. Trzeba przyznać, że prowadzący zaskoczony był niektórymi pomysłami i śmiałością wizji niektórych grup.

Dwie godziny przeznaczone na warsztaty upłynęły niespodziewanie szybko, a sądząc po opiniach młodzieży, wspólna praca bardzo się im podobała. Wszystkie pomysły zostały zapisane przez prowadzącego i być może niektóre doczekają się realizacji.

Artur Fila

Skip to content