WYCIECZKA INTEGRACYJNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 26.09.2022 członkowie Prezydium Samorządu Uczniowskiego ZSE udali się na wycieczkę integracyjną do Wrocławia. Celem naszego wypadu było przede wszystkim spędzenie miłego czasu we własnym gronie i opracowanie najlepszych sposobów i strategii realizacji tegorocznego planu pracy.

Dlatego też nasz pobyt we Wrocławiu rozpoczęliśmy od pracy właśnie – na najwyższym poziomie Wroclavii znajduje się przestrzeń biurowa i konferencyjna, którą wykorzystaliśmy do przeprowadzenia burzy mózgów, opracowywania planów i wymyślania sposobów ich realizacji. Było głośno, intensywnie oraz wesoło.

Potem zwiedziliśmy stolicę Dolnego Śląska – obejrzeliśmy Uniwersytet Wrocławski, Halę Targową, przeszliśmy na Rynek Starego Miasta, ale na dłużej zabawiliśmy w bunkrze na Placu Solnym, w którym znajduje się ekspozycja historyczna z czasów II wojny światowej, a także galeria oryginalnych rekwizytów z hollywoodzkich planów filmowych. Mogliśmy zobaczyć z bliska rekwizyty z „Gwiezdnych Wojen”, „Piratów z Karaibów”, „Hellboya” czy też „Kapitana Ameryki” i wielu innych filmów. Zaraz obok galerii filmowej znajdowały się tajemnicze pomieszczenia, prezentujące działanie iluzji optycznych i zagadek logicznych. Trudno się było od tego wszystkiego oderwać.

Kiedy wyszliśmy na powierzchnię, poszliśmy coś zjeść do gruzińskiej piekarni, przespacerowaliśmy się do Narodowego Forum Muzyki i powoli dotarliśmy na dworzec, no i już był czas na powrót do domu.

Zmęczeni, ale syci wrażeń już myślimy o następnej wycieczce, za rok…Mamy nadzieję, że takie wyprawy staną się tradycją naszego Samorządu Uczniowskiego.

Artur Fila, opiekun SU

Skip to content