„RÓŻOWA SKRZYNECZKA”

Z wielką radością chcemy ogłosić, że nasza szkoła przystąpiła do akcji „Różowa Skrzyneczka” prowadzonej przez fundację pod taką samą nazwą, walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym w przestrzeni publicznej. W coraz większej ilości szkół, instytucji, a nawet punktów gastronomicznych pojawiają się różowe pudełka pełne artykułów higienicznych. I w tym tygodniu w damskiej toalecie też powiesiliśmy jedną z różowych skrzyneczek, a z tego co wiemy, mają się pojawić kolejne. Bardzo się z tego cieszymy, bo pamiętamy, że był to jeden z ważniejszych punktów naszej kampanii podczas wyborów do SU. I wreszcie udało się nam spełnić naszą obietnicę!

Pamiętajmy też, że celem akcji nie jest tylko dostarczenie darmowych środków – hasłem jest: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Dlatego prosimy o uzupełnienie skrzyneczki w miarę możliwości waszymi środkami higienicznymi – razem możemy sprawić, że będzie zawsze pełna.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Dyrekcji Ekonomika za wsparcie naszej inicjatywy i oczywiście dziękujemy bardzo sponsorom akcji:

1. Sama skrzyneczka to dar od pana Jacka Iwancza, dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy

2. Natomiast środki higieniczne zostały zakupione dzięki pomocy trójki świdnickich radnych:

– pani Bianki Kurowskiej

– pana Lecha Bokszczanina

– pana Marcina Wacha

zapewniamy, że społeczność dziewcząt Ekonomika jest bardzo wdzięczna i docenia tę inicjatywę (mamy już pierwsze entuzjastyczne komentarze!)

Samorząd Uczniowski

 

Skip to content