MIEJSCE NA PODIUM W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE I RODZINIE

W Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się regionalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. W wąskim gronie finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy po raz drugi z rzędu reprezentowali uczniowie klasy 3e Bartłomiej Pierkowski i Mateusz Jurkowski.

Uczniowie po bardzo dobrym etapie szkolnym, zakwalifikowali się do ścisłego finału, który odbył się 1. marca we Wrocławiu.

Zespół w ramach II etapu przygotował multimedialną prezentację zatytułowaną: Relacje w rodzinie – jak je budować? Po jej omówieniu, uczniowie odpowiadali na pytania komisji związane z przedstawionym zagadnieniem. Zwieńczeniem pracy Mateusza i Bartłomieja było zajęcie III miejsca w na tym etapie Olimpiady. Wojewódzcy finaliści ustąpili miejsca tylko dwóm zespołom z legnickich liceów.

Przypomnijmy, że tematyka Olimpiady ogniskuje się wokół wartości rodziny i małżeństwa oraz funkcjonowania ucznia jako członka rodziny, a w przyszłości osoby pełniącej rolę małżonka i rodzica. W założeniu Olimpiada ma charakter drużynowy, co znacznie podnosi jej walor wychowawczy. Główne cele Olimpiady to promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych, zainteresowanie młodych ludzi problematyką prorodzinną i instytucją małżeństwa oraz wspieranie edukacji w zakresie wychowania do życia w rodzinie.

Opiekunem naszych uczniów jest nauczyciel religii ks. Mirosław Benedyk. Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy sukcesów w kolejnych olimpiadach i konkursach.

Skip to content