DZIEŃ TEATRU

Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają” – tak napisał Szekspir w swej sztuce „Jak wam się podoba” …. I pewnie wiedział co mówi…. Potrzeba teatru jest w człowieku nieodzowna i towarzyszy nam odkąd wyszliśmy z jaskiń i nauczyliśmy się mówić, od misteriów dionizyjski w starożytnej Grecji do nowoczesnych i eksperymentalnych form teatralnych XXI wieku…. Ale dlaczego tak jest? Dlaczego ludzie chodzą do teatru? I czym teatr jest? Trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.

Teatr od zawsze tworzył przestrzeń, która pozwala widzom na zwolnienie życiowego tempa, na głębokie przeżycia, refleksje i inspiracje. A kiedy widzowie zasiadają na widowni, stają się częścią czegoś magicznego. Pod wpływem gry aktorskiej, świateł i scenografii mogą się przenosić w ten dziwny świat będący wspólną przestrzenią dla pracy reżysera oraz aktorów i wyobraźni widza.

Dlatego wszystkim aktorom – profesjonalnym i amatorskim oraz wszystkim pracownikom teatralnym pragniemy życzyć radości z pracy i ciągłego napływu wdzięcznych widzów. I korzystając z okazji, zapraszamy na sceniczne obchody dnia teatru, które odbędą się w kwietniu.

 

 

 

Skip to content