WERONIKA MATUSZOK FINALISTĄ X. EDYCJI KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

Weronika Matuszok z klasy 4e  zmierzyła się z wyzwaniami konkursowymi ogólnopolskiej jubileuszowej X. edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Weronka została Finalistą tej edycji.

Finał konkursu został zorganizowany 18 kwietnia 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Do testu sprawdzającego wiedzę z zakresu prawa pracy i zagadnień bhp przystąpiło 45 uczniów- finalistów wojewódzkich konkursów.

Główny Inspektor Pracy P. Katarzyna Łażewska-Hrycko podziękowała opiekunom młodzieży za zaangażowanie i wspieranie swoich podopiecznych oraz pogratulowała uczniom zdobytej wiedzy.

„Etap centralny jest trzecim, ostatnim poziomem konkursowych zmagań. Najpierw kompetencje młodzieży zostały sprawdzone w szkołach ponadpodstawowych. Do dziesiątej edycji zgłoszono blisko 10 tys. uczniów z 381 placówek edukacyjnych, a do rywalizacji na etapie regionalnym stanęło 714 uczniów. Najlepsi z nich przyjechali do stolicy.

– Mam nadzieję, że konkurs był nie tylko okazją, by zmierzyć się w rywalizacji, ale jest także pierwszym etapem przygotowywania się do wykonywania pracy w dorosłym życiu – powiedziała szefowa PIP.”

Turniej wiedzy z prawa pracy oraz bhp przeprowadzany jest w szkołach uczestniczących w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”.

Weronika wraz z nauczycielem Jolantą Mączyńską,  w wolnym od zmagań konkursowych czasie,  sprawdziły, co się dzieje m. in. na Starówce, Starym Rynku, w Łazienkach Królewskich.

Gratulujemy i dziękujemy Weronice uporu, konsekwencji i sukcesu. Ze swych działań w Warszawie Weronika też jest zadowolona. Dała z siebie wszystko.

Dziękuję Pani prof. Jolancie Mączyńskiej za wsparcie i towarzyszenie Weronice w zmaganiach i wspólnej podróży.

opiekun: Alicja Synowska

fotografie – Jolanta Mączyńska

https://wroclaw.pip.gov.pl/pl/dzialania/konkursy/poznaj-swoje-prawa-pracy/149847,nagrodzilismy-mlodych-ktorzy-bardzo-dobrze-znaja-swoje-prawa-w-pracy.html)

https://www.pip.gov.pl/pl/wiadomosci/151778,x-edycja-konkursu-poznaj-swoje-prawa-w-pracy-rozstrzygnieta.html

Skip to content