WYSTAWA

W dniach 12. – 15. marca 2024r. klasy 1r, 2r, 3r wraz z p. A. Lariną Dzimirą oraz p. A. Rogóż obejrzały bardzo ciekawe wystawy. W Galerii Fotografii w Świdnicy, miała miejsce prezentacja prac Zdzisława Beksińskiego pt. „Od fotografii do fotomontażu komputerowego”. Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Autor, absolwent Politechniki Krakowskiej, dał się poznać jako malarz, grafik i rzeźbiarz. Zyskał uznanie i sławę, również poza krajem. Poznane prace to właśnie fotomontaże komputerowe.

W Wieży Ratuszowej obejrzeliśmy również wystawę pt. „Wildlife Photographer of the Year. Fotografia Dzikiej Przyrody 2002 – 2016”. Konkurs jest największym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej. Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Są to najlepsze przedstawienia natury. Pokazują jej wspaniałość i różnorodność życia na Ziemi. Fotografie są nagrodzone w kilkunastu kategoriach.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć wystawę pt. „Twarze, kolaże i słowa. Jola Cieślak. Grafika”. Autorka rozwija swoją pasję samodzielnie, kreatywnie. Rysuje, tworzy kolaże, które łączy ze słowami i hasłami.

Agata Rogóż

Skip to content