AL(L) FOR WELL(BEING)

Uczniowie z klasy 1fg wraz z nauczycielami Izabelą Osiecką i Lesławem Podhaliczem realizują w szkole projekt na platformie eTwinning Al(l) for Well(being) wspólnie z 20 szkołami z Polski (16), Grecji (2), Słowacji (1) i Niemiec (1).

Celem projektu jest stworzenie wirtualnej przestrzeni, w której uczniowie będą mogli wyrażać, odkrywać i uczyć się o dobrostanie (emocjonalnym, fizycznym i społecznym) oraz promowanie wśród uczniów dbałości o siebie. W tym celu uczestnicy będą dzielić się pomysłami i współpracować w grupach międzyszkolnych z wykorzystaniem różnych narzędzi ICT w tym AI. Powstanie m.in. cyfrowy Poradnik Wellbeing, który zawierać będzie wskazówki i wspólnie wypracowane materiały (m.in. opisy i emotikony emocji, alfabet szczęścia czy drzewa (wspólnej) mocy, a także komiksy, filmiki).

Uczestnicy będą mieli okazję na rozwijanie kreatywności, współpracy, umiejętności komunikacyjnych oraz poczucia odpowiedzialności, a także doskonalenie umiejętności z zakresu ICT and AI oraz kompetencji językowych.

Projekt zaangażuje uczniów w badania, działania twórcze i współpracę z partnerami projektu. Językiem projektu jest j. angielski, projekt realizowany będzie w okresie od marca do czerwca 2024 r.

Lesław Podhalicz

Skip to content