UCZNIOWIE EKONOMIKA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY BIBLIJNEJ I OLIMPIADZIE TEOLOGII KATOLICKIEJ

Uczniowie Ekonomika uczestniczący w zajęciach katechetycznych angażowali się w tym semestrze w konkursach wiedzy teologicznej i biblijnej.

Wyłonieni z etapu szkolnego finaliści, którzy osiągnęli największą ilość punktów, reprezentowali szkołę na kolejnych wyższych etapach. Organizatorzy postawili przed uczestnikami trudne wyzwania wymagające szerokich a jednocześnie specjalistycznych wiadomości. W temacie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej nasze finalistki Karolina Dudziec i Klaudia Józefów (kl. 1e2) rozpracowywały Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie. W Olimpiadzie Teologii Katolickiej Weronika Matuszok i Żaneta Bieżyńska (kl. 5e) zagłębiły się w „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

Dziewczyny świetnie poradziły sobie z wymaganiami stawianymi przez organizatorów – co było efektem ich solidnych, wielogodzinnych przygotowań. Konkurencja była jednak duża i nie udało się wywalczyć wyjazdu na finał ogólnopolski.

Z całego serca gratuluję wyników i dziękuję naszym finalistkom z ich zaangażowanie, solidność i zapał. Jestem pod wrażeniem tego, co osiągnęły swoją pracą. Dziękuję również wszystkim uczniom, którzy włożyli swoje zaangażowanie w przygotowanie się do etapu szkolnego – każda wiedza poszerza Waszą znajomość i rozumienie świata i Wasze kompetencje. Raz jeszcze gratuluję i dziękuję.

Jolanta Mączyńska

Skip to content