RECYTATORSKIE SUKCESY NA MIARĘ OGÓLNOPOLSKĄ!

Nasza uczennica Aleksandra Rybka z klasy 4r zakwalifikowała się do finału 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przeszła najpierw szczebel powiatowy, potem wojewódzki i okazała się świetna, o czym, my, tu w szkole, już wiedzieliśmy, a teraz dowiedzą się w szerszym świecie.

Będzie reprezentowała w finale Dolny Śląsk, ostatni etap zmagań odbędzie się w czerwcu w Ostrołęce. Będziemy wszyscy mocno trzymać kciuki, a już teraz serdeczne gratulacje dla Oli, bo doszła naprawdę daleko!

Aleksandra przygotowywała się pod opieką pani profesor Agnieszki Rogozińskiej.

Ola tak wspomina etap dolnośląski:

11.05.2024 roku miałam przyjemność wziąć udział w trzecich eliminacjach w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Pieszycach – był to już etap dolnośląski. Reprezentowałam Zespół Szkół Ekonomicznych wierszem pt. ,,Pogoda” autorstwa Bolesława Leśmiana oraz prozą z książki Jakuba Małeckiego pt. ,,Święto Ognia”.

Wyobraziłam sobie, że to, co mówię, jest naprawdę moją indywidualną historią, której doświadczyłam w swoim życiu. Próbowałam przekonać publiczność, że to, co mówię, jest autentyczne, aż w końcu nadszedł czas werdyktu, czyli najbardziej trzymający w napięciu moment.

Okazało się, że to właśnie ja zajęłam pierwsze miejsce. Jury składało się z: Pani Barbary Ziółkowskiej- aktorki, wieloletniej jurorki konkursów recytatorskich i teatralnych, Pana Krzysztofa Karwowskiego- poety, multiinstrumentalisty, wokalisty, malarza oraz filozofa, a także Pana Marka Mazurkiewicza- aktora, reżysera, instruktora.

Jakie to uczucie?

Myślę, że ulgi, radości i niedowierzania oraz oczywiście zadowolenia, chociaż mój nadmierny perfekcjonizm wewnątrz ducha podpowiadał mi, że mogłam zrobić coś lepiej, ale werdykt był jednoznaczny.

Pamiętajcie o tym, aby zawsze w siebie wierzyć, nawet jeśli macie marzenia na pierwszy rzut oka niemożliwe do spełnienia. Każdy jest „kowalem swojego losu” i to czy chcecie być lekarzem, prawnikiem, nauczycielem, strażakiem zależy tylko od was. Nawet jeśli inni mówią wam, że nie nadajecie się do czegoś, że nic nie osiągniecie, że wasze wymarzone studia to dla was za duże wyzwanie.

Często są to ludzie, którzy nie mają pojęcia o tej dziedzinie, ponieważ są np.: malarzami, a wy aktorami.

Gdy życie i ludzie rzucają Ci kłody pod nogi, pamiętaj, że zawsze możesz nauczyć się po nich chodzić.

Aleksandra Rybka

Skip to content