TYTUŁ FINALISTY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO 2024

W dniach 23. – 24. maja 2024  odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2024 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Świdnicę reprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Świdnicy w składzie Klaudia Zając, Eliza Kańduła, Hanna Labijak Dawid Kret , Ksawery Szilder, Szymon Żokowski – wszyscy z klasy 3fg  i Natalia Okarma z klasy 1e2. Grupa tych uczniów założyła Miniprzesiębiorstwo o nazwie ID3Art. Młodzież z tego zespołu zajmowała się projektowaniem oraz produkcją wyrobów na drukarce 3d oraz wyrobem biżuterii. Pomysł spodobał się twórcom konkursu, dzięki czemu ID3Art zostało jego Finalistą ( w programie uczestniczyło 200 miniprzedsiębiorstw z całej Polski. Młodzież pod opieką pani Jolanty Brońskiej wyjechała na finał konkursu. Uczestnicy gościli w gmachu patrona konkursu – Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W Finale wzięło udział 20 najlepszych uczniowskich firm, spośród niemal dwustu, które uczestniczyły w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo w bieżącym roku szkolnym. Udział w ścisłym finale jest dla młodzieży ze Świdnicy ogromnym osiągnięciem.

Podczas Finału Konkursu młodzież z całej Polski zaprezentowała swoje produkty i usługi a także walczyła o Grand Prix i zaszczyt reprezentowania Polski podczas Europejskiego Festiwalu Przedsiębiorczości Gen-E 2024 w Katanii – największego festiwalu przedsiębiorczości dla młodych osób.

Jury złożone z przedstawicieli z różnych dziedzin biznesu, w tym członków Zarządów międzynarodowych korporacji oceniało młodzieżowe miniprzdsiębiorstwa biorąc pod uwagę ich pomysł na biznes, innowacyjność, strategię marketingową oraz wiedzę i umiejętności liderskie, niezbędne do prowadzenia własnej firmy.

Po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana nagroda JA Alumni Poland Excellence Award. Jest to laur JA Alumni Poland dla osób wyróżniającej się swoimi umiejętnościami przywódczymi. Nagroda ta trafiła w ręce 5 osób: Natalii Kamińskiej z BookStars, Amelii Grygier z przedsiębiorstwa Esy-Floresy, Norberta Słabonia i Emilii Mazurkiewicz z Kraków Ski Service oraz Leny Sobieraj z Cafe Decor. W tej kategorii firmę ID3Art reprezentowała Klaudia Zając, która przeszła pomyślnie wstępne eliminacje i zakwalifikowała się do finałowych rozmów indywidualnych.

Młodych adeptów przedsiębiorczości na różnych etapach oceniały Komisje Konkursowe złożone z przedstawicieli biznesu: Accenture, Avanade, BNY Mellon, dentsu, Euroclear Bank, Europ Assistance, EY GDS Poland, Fedex, ManpowerGroup, Nestle,  Newsweek, Schneider Electric, UBS oraz Fundacji GPW i Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Partnerami programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” są: Accenture, Avanade, Euroclear, FedEx, Fundacja GPW, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Scheider Electric i UBS. Patronem konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku była Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie a Patronat Honorowy już po raz ósmy objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Konsultanci miniprzedsiębiorstwa: p. Magdalena Czernatowicz, p. Małgorzata Martynoga i p. Jacek Świątkowski.

GRATULACJE!!!!

Opracowała: Klaudia Zając i Jolanta Brońska

Skip to content