EKONOMIK V LO ŚWIDNICA WICEMISTRZEM POWIATU ŚWIDNICKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW!!!

Dobrze spisała się reprezentacja szkoły w piłce nożnej, która zdobyła II miejsce w powiatowych rozgrywkach w piłkę nożną. 6. listopada, podczas gier półfinałowych pozostawiliśmy w pokonanym polu I LO ze Świdnicy oraz zremisowaliśmy z II LO ze Świdnicy, co dało nam awans do ścisłego finału. 14. listopada odbył się finał, w którym oprócz naszej szkoły znalazły się Zespół Szkół Budowlano -Elektrycznych ze Świdnicy, Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy oraz III LO Świdnica. W meczu półfinałowym zwyciężyliśmy III LO 2:1 (obie bramki zdobył Mateusz Gładysz z klasy 3 LO), natomiast ZSB‑E pokonał 1:0 ZSM.

Mecz finałowy stał na wysokim poziomie, obie drużyny stwarzały groźne sytuacje. Pomimo starań obu zespołów, mecz zakończył się remisem 0:0 i o zwycięstwie w całym turnieju miały zadecydować rzuty karne, które jak wiemy są sportową loterią. Niestety tego dnia szczęście było po stronie uczniów ZSB-E. Nam nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku, ale zespół i tak zaprezentował się dobrze. Przed nami zawody w halową piłkę nożną, podczas których również będziemy bronić mistrzowskiego tytułu, miejmy nadzieję, że tym razem się uda.

Skład zespołu: Szczepaniuk Kacper, Olejko Aleksander, Bieniasz Szymon, Bochnia Jakub, Sieradzki Sebastian, Czarny Paweł, Sikora Jakub, Białas Jakub, Kopacz Szymon, Porabik Szymon, Gładysz Mateusz, Pudlik Bartosz, Krakowski Dorian, Bożek Aleksander, Szymkowiak Szymon, Ciosek Jakub.

Opiekunowie: Wojciech Ząbek, Michał Tomiałowicz.

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZSB-E Świdnica
  2. ZSE V LO Świdnica
  3. ZSM Świdnica
  4. III LO Świdnica

Skip to content