SPOTKANIE EDUKACYJNO- SZKOLENIOWE W US „TWÓJ E-PIT”

20. marca 2019 klasa 2TE1 uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym „Twój e- PIT” w siedzibie Urzędu Skarbowego w Świdnicy. Spotkanie prowadziła Pani Genowefa Sarapata zastępca Naczelnika US.

Twój e- PIT, to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. W br. dotyczy tylko osób rozliczających się za pomocą PIT37 i 38. Za br. usługa będzie również obejmowała osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Zeznanie podatkowe podatnika za 2018r. jest już przygotowane w wersji elektronicznej na Portalu Podatkowym.

Krok po kroku uczniowie zostali zapoznani z prostą procedurą uwierzytelnienia swych danych osobowych, sprawdzenia, korekty związanej np. z prawami do różnych ulg i zaakceptowania rozliczenia podatkowego na Portalu Podatkowym. Podatnik po zakończeniu czynności uzyska UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru).

Usługa jest udostępniona od 15.02. – 30.04. 2019 r. Można również samodzielnie złożyć rozliczenie podatku w US.

Na spotkaniu szkoleniowym nie zabrakło również elementu sprawdzenia nabytych umiejętności. Zgłosili się uczniowie Krystian i Kacper, którzy samodzielnie pod czujnym okiem P. Genowefy Sarapaty zarejestrowali się w portalu, uwierzytelnili, przeprowadzili weryfikację, ujęli uzyskane ulgi i zatwierdzili rozliczenie roczne w formie e-PIT. Za swą aktywność otrzymali drobne nagrody, gadżety.

Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę spotkania.

Alicja Synowska

Skip to content