XVII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

22. października 2019 w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy odbył się XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. W rywalizacji wzięli udział: Paulina Słomska 4TE1, Robert Grodek 4TE1 oraz Klaudia Tomasik 3TOR. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „30 lat minęło – upadek muru berlińskiego”.

Część pisemna konkursu była ściśle związana z 30‑leciem upadku muru berlińskiego. Jedna z części testu konkursowego była poświęcona zagadnieniom z zakresu wiedzy realioznawczej na temat historii muru berlińskiego. W kolejnych częściach należało wykazać się znajomością zwyczajów charakterystycznych dla krajów niemieckojęzycznych oraz umiejętnościami językowymi ze szczególnym uwzględnieniem znajomości przysłów oraz idiomów niemieckich.

W trakcie przerwy prelekcję na temat historii powstania i upadku muru berlińskiego wygłosił gość specjalny Pan dr Robert Żurek z Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau.

W części ustnej finałowa dziesiątka opowiadała o murze berlińskim na podstawie wcześniej przygotowanej prezentacji Power Point pod hasłem: „30 Jahre sind vorbei – Mauerfall”.

Po obu częściach konkursu Paulina Słomska zajęła 8. miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez p. Anetę Hubisz.

Skip to content