3. MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU

4. marca 2020 w Świdnicy odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.

W finale wzięły udział 4 najlepsze drużyny w województwie dolnośląskim. Po losowaniu par półfinałowych nasza drużyna trafiła na zespół SMS Junior Wrocław, jak się później okazało trafiliśmy na najsilniejszą drużynę turnieju. Świdniczanki uległy mocnym przeciwniczkom 0‑2 w setach do 20 i 21. W meczu o 3. miejsce po bardzo dobrym meczu pokonujemy I LO Jawor 2‑0 w setach do 11 i 22. Mistrzem Dolnego Śląska zostały zawodniczki z Wrocławia, które w meczu o I miejsce pokonały ZS z Lubania. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Klaudia Kamińska.

Świdniczanki zagrały w składzie: Daria Liwuś – kapitan, Malwina Bober, Alicja Januś, Magdalena Kania, Katarzyna Kołtunowicz, Dominika Rutowicz, Barbara Ryba, Zuzanna Miezgiel, Kinga Kaszubska, Klaudia Kamińska, Klaudia Malinowska, Aleksandra Sypko, Oliwia Smok i Kinga Fąfara.

Trenerem zespołu był Wojciech Ząbek.

Skip to content