POŻEGNANIE PANI JOLANTY KIELAK

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki, emerytowanej nauczycielki języka polskiego Pani Jolanty Kielak.

Pani Jolanta Kielak była absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia związana była od roku 1978. W latach 1978 – 82 pracowała w szkolnej bibliotece, następnie jako nauczycielka języka polskiego w szkole dziennej oraz na wydziale zaocznym.

Pani Jolanta Kielak zawsze podkreślała, że bardzo lubi swoją pracę, która dawała jej wiele satysfakcji. W szkole ekonomicznej dbała o wszechstronny rozwój humanistyczny uczniów. Prowadziła kółka recytatorskie i szkolny kabaret. Miała wspaniałe poczucie humoru.

Przez cały okres swojej pracy pokazywała uczniom piękno książek, zachęcała młodzież do obcowania z literaturą, którą kochała. Uważała, idąc za słowami Józefa Czechowicza, że „Kto czyta, żyje wielokrotnie”.

Po przejściu na emeryturę pamiętała o swojej szkole, przyjmowała zaproszenia na szkolne wigilie i kolejne jubileusze Ekonomika. Była osobą niezwykle serdeczną, ciepłą, życzliwą i empatyczną.

Za swoje osiągnięcia została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Pani Jolanta Kielak zawsze będzie zajmowała bardzo ważne miejsce w ponad 70 – letniej historii Zespołu Szkól Ekonomicznych.

Odejście Pani Jolanty Kielak napełnia nas wielkim żalem. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Cześć Jej Pamięci!

Pogrzeb Pani Jolanty Kielak odbędzie się 5. marca 2020 roku o godz.14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Bielawe.

Skip to content