DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Od kilku lat w naszej szkole w dniu 17. marca nauczyciele języka angielskiego przy pomocy Samorządu Szkolnego organizują obchody Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii – jest to element kształcenia kulturowego dla naszych uczniów a jednocześnie okazja do zapoznania z świętem narodowym Irlandii, znanym na całym świecie.

W tym roku także zaplanowaliśmy dla was wiele atrakcji – dla uczniów klas 1 przygotowaliśmy tradycyjny quiz wiedzy o Irlandii, zrobiliśmy mnóstwo zielonych koniczynek, zaplanowaliśmy wystawę prac plastycznych związanych z Irlandią oraz wystawę zdjęć jednej z waszych koleżanek, która dłuższy czas spędziła na szmaragdowej wyspie. Na przerwach mieliśmy zamiar puszczać wam irlandzką muzykę z naszego radiowęzła.

Niestety, epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany, zmuszając do zamknięcia w domach i nauki przez Internet. Ale pomyśleliśmy, że skoro nie możemy zorganizować Dnia Świętego Patryka tak jak to sobie zaplanowaliśmy, to chociaż zróbmy takie wirtualne święto. Dlatego chcemy zaprezentować nam te prace plastyczne, jakie dostaliśmy od naszych uczniów. Mam nadzieję że się wam spodobają….

Izabela Osiecka (nauczycielka j. angielskiego)

Artur Fila (opiekun SU i nauczyciel j. angielskiego)

P.S. Część prac niestety została w szkole lub też nie udało się nam pozyskać ich zdjęć.

P.S. 2 Prace plastyczne waszych koleżanek i kolegów najlepiej oglądać przy irlandzkiej muzyce takiej jak ta właśnie:  https://www.youtube.com/watch?v=aEVmW7fEa8Q

Skip to content