AKADEMIA NFZ
Możliwość wysłuchania porad psychoterapeuty na kanale YouTube AKADEMIA NFZ. Załączamy tematykę i terminy
Jak poradzić sobie w czasie epidemii koronawirusa?
Skorzystaj ze wsparcia psychologicznego
Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi? O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowie Dorota Minta, psycholog i psychoterapeuta, w cyklu internetowych podcastów. Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty? W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego, dlatego przygotowaliśmy serię internetowych podcastów.
Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.
Plan emisji podcastów:
31. marca: Lęk – co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
1. kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
2. kwietnia: Kontrola – jak jej nie stracić?
3. kwietnia: Konflikty w rodzinie – jak do nich nie dopuścić?
4. kwietnia: Obniżenie nastroju – zrób nowy plan
5. kwietnia: Lęk przed utratą pracy – jak sobie z nim poradzić?
6. kwietnia: Techniki relaksacji – jak się zregenerować?
7. kwietnia: Społeczna odpowiedzialność – myśl o innych
8. kwietnia: Zespół stresu pourazowego – jak zadbać o swoją przyszłość?
9. kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie
Pierwszy z serii 10 bezpłatnych podcastów będzie można zobaczyć już 31. marca. Wszystkie opublikujemy na kanale YouTube – Akademia NFZ.
Patronat honorowy nad cyklem objęła Telewizja Polska.
Regularne ćwiczenia i całodobowa infolinia
Wsparcie psychologiczne to nie jedyne działanie Narodowego Funduszu Zdrowia, które ma pomóc nam w odnalezieniu się w dobie koronawirusa.
W marcu wspólnie w Telewizją Polską zachęcaliśmy do porannej gimnastyki. Podczas porannego pasma Pytania na śniadanie, razem z trenerkami ExerciseisMedicine, pokazywaliśmy proste ćwiczenia, które pozwalały na zachowanie dobrej kondycji. Dłuższe zestawy ćwiczeń, np. zajęcia rozciągające, relaksujące i na zdrowy kręgosłup, można obejrzeć na kanale YouTube – Akademia NFZ.
Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 190 590: dowiesz się, co zrobić gdy podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem sprawdzisz numer do poradni POZ, które udzielają teleporad konsultacji podpowiedzą Ci, jak zachować się w czasie kwarantanny.
Pedagodzy