SUKCESY UCZNIÓW EKONOMIKA

  • Dominika Trestka – po raz drugi – finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
  • Uczniowie Ekonomika w Olimpiadzie Teologii Katolickiej

Uczniowie Ekonomika uczestniczyli, w roku szkolnym 2020/2021, w dwóch najważniejszych  Konkursach obejmujących swoim zakresem wiedzę religijną czyli w XXXI Olimpiadzie Teologii Katolickiej i w XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Dominika Trestka, z klasy 3TE, która najlepiej napisała etap szkolny, reprezentowała szkołę w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej i przechodząc do III – ogólnopolskiego etapu uzyskała, kolejny raz, tytuł finalistki. Znalazła się, po raz drugi, wśród stu najlepszych uczniów w Polsce, którzy Pismo Święte, komentarze oraz wiedzę leksykalną opanowali jak najlepsi specjaliści. W tym roku Konkurs koncentrował się na Księdze Ezechiela oraz Ewangelii św. Jana. Finałowe zmagania najlepszych odbędą się 19. maja 2021r – Dominiko, życzę tytułu laureata i dziękuję za Twoje zaangażowanie i włożoną pracę. Tym osiągnięciem powtarzasz swój sukces z ubiegłorocznego Konkursu i jesteś pierwszą osobą, której to się udało. Gratuluję!

Martyna Trelewska i Patryk Kurnik (oboje z kl. 2TE), uzyskując najlepsze wyniki w etapie szkolnym, reprezentowali Ekonomik w II etapie Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem  „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”. Olimpiada Teologiczna to podjęcie wyzwania w przeanalizowaniu tekstów Pisma Świętego, magisterium Kościoła, opracowań naukowych i publikacji w zadanym temacie. Martynie i Patrykowi dziękuję za włożona pracę i zaangażowanie. Nasi reprezentanci osiągnęli wysokie wyniki, Patryk Kurnik uzyskał II miejsce wśród uczniów świdnickich szkół.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w Konkursie i Olimpiadzie.

Jeszcze raz dziękuję Dominice, Martynie i Patrykowi – i gratuluję sukcesów!

Jolanta Mączyńska

 

Skip to content