EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ NBP

21. czerwca 2021r. zapisze się na stałe w historii naszej szkoły jako dzień wielkiego sukcesu. Podczas uroczystej gali w ramach I edycji programu „Złote Szkoły NBP” nasza szkołą zdobyła tytuł Złote Szkoły NBP.

Wspomnijmy, w lutym koordynator programu w naszej szkole, pani Jolanta Brońska, zgłosiła ją do udziału w programie. Powołała do współpracy drugiego nauczyciela , panią Magdalenę Urbańską – Maluchę oraz zorganizowała Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, w skład której weszli  uczniowie klasy 2TE i 2e:

2TE

1. Karolina Gawrońska

2. Julia Holitschke

3. Martyna Trelewska

4. Patryk Kurnik

5. Dawid Dworzański

2e

1. Inga Kmiecik

2. Gabriela Chodakowska

3. Magdalena Partyka

4. Dominik Bekas

5. Jakub Chruszcz

6. Tomasz Kotula

Temat przewodni I edycji programu brzmiał: „Giganci finansów osobistych”. Udział w tym przedsięwzięciu odbywał się na zasadzie konkursu rozgrywanego w trzech kategoriach: „Spotkanie z ekspertem”, „Lekcja z ekonomią” oraz „Debata szkolna”.

Zaangażowanie uczniów i nauczycieli z naszej szkoły w realizację opisywanego projektu było widoczne już od samego początku. Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, nie zważając na trudne warunki nauczania zdalnego, wykazali się niezwykłą kreatywnością i odpowiedzialnością, chętnie biorąc udział w działaniach, które łączyły świat ekonomii z treściami nauczania oraz celami wychowania.

Dodajmy, że udział w konkursie wzięło blisko 400 szkół z całej Polski- Ekonomik jest jedyną szkołą z powiatu świdnickiego. Każdy, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do osiągnięcia tego sukcesu, może czuć się zwycięzcą. Wszystkim zatem zwycięzcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Koordynatorzy:

Jolanta Brońska

Magdalena Urbańska – Malucha

Skip to content