NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021 – 2025

Miło nam poinformować, że w 2021 roku Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy zakwalifikował się do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”, którego podstawowym założeniem jest zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Na ten cel nasza szkoła otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. zł. Środki należy wydać do końca grudnia 2021 roku. Ekonomik zakupi książki oraz doposaży bibliotekę szkolną w laptopa, rzutnik multimedialny oraz zestaw głośnikowy. Do tego nabędzie książki z przeznaczeniem na nagrody w konkursach czytelniczych. Lista tytułów najbardziej oczekiwanych książek w bibliotece została opracowana przez naszych uczniów w drodze ankiety przeprowadzonej przez nauczycieli bibliotekarzy we wrześniu 2021 roku. Propozycje zostały zaakceptowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Ekonomicznych a także uzupełnione o tytuły najbardziej poczytnych lektur w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy i w Świebodzicach oraz propozycje rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (książki o tematyce historycznej oraz ukazujące wartość rodziny i życia człowieka). Warunkiem otrzymania dotacji było terminowe złożenie wniosku wraz z opisem planowanych przez szkołę działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zadania te realizowane są od września 2021 roku. A zakup książek jest w toku. Z pewnością każdy z uczniów znajdzie coś dla siebie, ponieważ tematyka będzie różnorodna – powieści obyczajowe poruszające codzienne problemy nastolatków, fantastyczne, biografie, m.in. sportowców, kryminały i horrory. Także już dziś zapraszamy po ciekawe lektury! Dziękujemy za zaufanie i otrzymane środki pieniężne!

Nauczyciele bibliotekarze

Skip to content