KANDYDACI DO NOWEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Rozpoczynamy kampanię wyborczą do Samorządu Uczniowskiego. Po konsultacjach z wychowawcami klas, po namowach i perswazjach do rywalizacji zgłosiło się 10 osób. Są to uczennice i uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich (cieszy liczna reprezentacja klas pierwszych). Z powodów pandemicznych bezpośrednia kampania wyborcza może być nieco ograniczona, dlatego więc wykorzystujemy naszą stronę internetową i media społecznościowe do promocji kandydatów.

Poniżej prezentujemy sylwetki kandydatów i podsumowanie ich programu wyborczego. Mamy nadzieję, ze to pomoże Wam podjąć właściwą decyzję podczas wyborów.  A teraz oddajemy „głos” naszym kandydatom!

 1. Dominik Bekas 3e

Nazywam się Dominik Bekas z klasy 3e. Chętnie angażuję się w akcje na rzecz szkoły oraz biorę udział w zbiórkach na najróżniejsze cele charytatywne. Ponadto jestem rozważny i staram się nie podejmować decyzji pochopnie.

W moim programie wyborczym nożna znaleźć następujące punkty:

 • skrócenie przerw między lekcjami po długiej przerwie do 5 min, dzięki czemu wielu uczniów spoza Świdnicy (a jest takich bardzo wielu) będzie miało możliwość wcześniejszego dotarcia do domu.
 • zaangażowania uczniów w akcje na rzecz schronisk dla zwierząt oraz pomoc fundacjom zajmującym się ochroną środowiska i zwierząt.
 • organizacja cotygodniowych audycji radiowych oznajmiających o tym co się w danym czasie dzieje w naszej szkole (grupa gazetki szkolnej lub osoby wyznaczone z klas).
 • konkurs międzyklasowy w którym ocenie podlegałyby następujące kryteria: frekwencja, średnia ocen danej klasy, ilość uwag (negatywnych im mniej tym lepiej dla klasy) oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Na klasę mającą na koniec roku największą ilość punktów czekałaby tajemnicza nagroda.
 • organizacja międzyklasowych zawodów sportowych jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Osoby, które mnie znają wiedzą, że jestem osobą słowną i dotrzymam danego słowa, jeżeli oczywiście uzyskam wasze poparcie. Do zobaczenia na szkolnym korytarzu.

 1. Natalia Baj 1r

Mam na imię Natalia, jestem na pierwszym roku reklamy. Trochę o sobie –  lubię spędzać czas ze znajomymi, czytać książki i pomagać innym.

Chciałabym, aby uczniowie naszej szkoły (a zwłaszcza z klas pierwszych) nie bali się być sobą i realizowali swoje pomysły. Dla dziewcząt, których jest większość w naszej szkole chciałabym wprowadzić „Różowe Skrzyneczki” z artykułami sanitarnymi.

Będę starała się apelować o skrócone lekcje w dni takie jak Dzień Kobiet czy Dzień Dziecka, itp.

Jestem otwarta na Wasze pomysły i propozycje, chętnie pomogę je zrealizować.

 

 

 

 1. Zuzanna Cieplik 1r

Nazywam się Zuza  i zaczynam pierwszy rok nauki w Ekonomiku, na kierunku reklamy. Chciałabym pracować nad dobrą atmosferą oraz komfortem przebywania w naszej szkole.

 

 

 

 

 

 

 

 1. Anna Górajewska 2fg

Nazywam się Ania Górajewska i startuje w tym roku w wyborach do samorządu szkolnego . Chodzę do klasy 2fg. Jestem na profilu fotograficznym, co pozwala mi rozwijać jedną z moich największych pasji. Jako kandydatka do samorządu przygotowałam kilka propozycji, które chciałabym wprowadzić  lub kontynuować w naszej szkole. Są to m. in:

 • wprowadzenie do studia fotograficznego aparatów firmy Canon
 • organizacja większej ilości zbiórek charytatywnych (np. na schronisko dla zwierząt)
 • organizacja dni tematycznych
 • organizacja akcji na rzecz ekologii
 • urządzać więcej wystaw prac uczniów naszej szkoły

Dodatkowo, aby słuchać próśb uczniów, chciałabym stawiać co miesiąc na korytarzu skrzynkę, do której uczniowie będą mogli wrzucać swoje pomysły na lepsze funkcjonowanie naszej szkoły.

 

 1. Amelia Kołodziej 1r

Nazywam się Amelia i uczę się w klasie 1 r. Interesuje się szkicowaniem i czytaniem książek.

Mam kilka pomysłów, jakie chciałabym zrealizować w naszej szkole:

 • więcej skróconych lekcji,
 • dni wolne w piątek gdy w czwartek wypada święto,
 • różowe skrzyneczki w toaletach dla dziewcząt,
 • muzyka na przerwach, itd.

Ale przede wszystkim chciałabym, by wszystko, co będzie organizowane w szkole, nie było tylko moja inicjatywą, ale także innych, by pomysły wszystkich też były realizowane. Oczywiście chcę też, by wszyscy czuli się komfortowo w szkole, i śmiało wyrażali własne opinie.

 

 1. Zuzanna Kowala 2r

Hej, nazywam się Zuzia Kowala i chodzę do klasy 2r. Jestem kreatywna i lubię nowe doświadczenia. Bardzo chciałabym umilić wam czas spędzony w szkole i mam na to kilka pomysłów. Oto kilka z nich:

 • Między klasowe konkursy integracyjne,
 • różowe skrzyneczki w toaletach dla dziewcząt,
 • otworzenie kawiarenki,
 • muzyka na przerwach i dystrybutory wody na korytarzach.

Oczywiście jestem otwarta na wasze propozycje na udoskonalenie naszej szkoły.
Hasło wyborcze: Głosuj na mnie śmiało, jeśli chcesz by w szkole dużo się działo.

 

 

 1. Miłosz Miłkowski 3e

Hasło: Bądźmy razem!

Chciałbym, aby w naszej szkole były organizowane różnego rodzaje turnieje sportowe między klasami wraz z wychowawcami. Uważam, że byłby to świetny sposób na zintegrowanie uczniów naszej szkoły. Chciałbym również wprowadzić akcje charytatywne przynajmniej trzy razy w roku szkolnym na dowolny cel, który moglibyśmy wybrać wspólnie.

O mnie:

Jestem uczniem klasy 3e, interesuję się sportem oraz muzyką. Jestem bardzo kontaktową osobą, która lubi słuchać ludzi i wymieniać się z nimi pomysłami. Zawsze staram się dać z siebie jak najwięcej, aby skutecznie dążyć do celu. Uważam że wraz z uczniami naszego Ekonomika możemy stworzyć na nowo wspaniałą zjednoczoną szkołę.

 

 

 1. Magda Partyka 3e

Hasło kampanii : Wyjdźmy razem poza ramy

 • Moim pomysłem są kafejki z których dochód zostanie przeznaczony na wybrany cel charytatywny, kilka razy w roku.
 • Chciałabym aby szkoła brała udział w różnego rodzaju konkursach czy projektach.
 • Dni tematyczne – obchodzenie świąt tj. dzień pluszowego misia, dzień spodni dresowych, walentynki, dzień chłopaka i kobiet.

Krótko o mnie:

Uczęszczam do klasy 3e, interesuje się formułą 1 i siatkówką. Uwielbiam angażować się w akcję charytatywne. Jestem bardzo ambitna i pomysłowa. Myślę że razem z uczniami Ekonomika możemy zdecydowanie umilić każdy dzień w naszej szkole.

 

 

 1. Wiktoria Szefler 2r

Nazywam się Wiktoria Szefler jestem kreatywnym i pomysłowym uczniem klasy 2 reklamy.
Moim hasłem jest „razem mamy moc”

Chcę trochę zmienić rzeczy w tej szkole a najważniejsze to słuchać was uczniów i waszych problemów.

Chciałabym dodać:

 • w toaletach damskich skrzynkę na produkty higieniczne
 • stworzyć skrzynkę na wasze pomysły, rady i zażalenia która będzie przeglądana na koniec tygodnia
 • zwiększyć poczucie tolerancji i akceptacji innych i siebie
 • nadawać muzykę na długiej przerwie
 • „tematyczny dzień” raz w miesiącu będzie wyznaczony temat np. „zielony” i osoby które wykażą się największą kreatywnością zostaną nagrodzone

Oraz wiele innych rzeczy, które postaram się wprowadzić jeśli oddacie na mnie głos!

 1. Jakub Taraszkiewicz 3e

Hasło: Razem znaczymy o wiele więcej!

Jako przewodniczący samorządu uczniowskiego chciałbym, aby kilka razy w roku organizowane były szkolne targi, na których byłyby sprzedawane ciasta, owoce i inne produkty przygotowane przez chętnych uczniów. Efektem takich akcji byłoby zbieranie funduszy na przedsięwzięcia wybrane przez uczniów. Myślę, że jako jednostki nie jesteśmy w stanie zauważyć wszystkich problemów i elementów, które można polepszyć, dlatego chciałbym także innym uczniom dać szanse na wypowiedzenie się. Myślę, że dobrym sposobem jest organizowanie ankiet, dzięki którym każdy będzie mógł podzielić się swoim pomysłem, aby ten później mógł zostać wdrożony w życie.

O mnie: Jestem uczniem klasy 3e, moją pasją jest sport, który pozwala znaleźć ujście dla mojej niespożytej energii. Uważam, że wartościowy przewodniczący szkoły powinien być dobrym pośrednikiem między uczniami a nauczycielami i dyrekcją szkoły, co za tym idzie powinien cechować się komunikatywnością oraz otwartością – a ja na pewno należę do takich ludzi. Uważam, że łatwość nawiązywania kontaktów kreuje mnie na dobrego członka samorządu, a razem z uczniami naszej szkoły sprawimy, że każdy kolejny dzień będzie piękniejszym

Skip to content