OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

Uczniowie Ekonomika uczestniczyli w roku szkolnym 2021/2022 w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Do etapu szkolnego przystąpiło 16 uczniów. Troje z nich – Dominika Trestka (4TE), Weronika Matuszok i Dominik Bekas (3e), którzy I etap przeszli z najwyższymi wynikami reprezentowali szkołę w kolejnym stopniu Konkursu. Nasi reprezentanci osiągnęli wysokie wyniki.

Dominika Trestka w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej osiągnęła najwyższy wynik w diecezji w pisemnym teście a po dodatkowych ustnych kwalifikacjach przeszła do III – ogólnopolskiego etapu uzyskując kolejny raz, tytuł finalistki. Znalazła się, po raz trzeci, wśród stu najlepszych uczniów w Polsce, którzy Pismo Święte, komentarze oraz wiedzę leksykalną opanowali jak najlepsi specjaliści. W tym roku Konkurs koncentrował się na Księdze Jeremiasza oraz Listach św. Piotra. Finałowe zmagania najlepszych odbędą się 30 – 31. maja 2022r w Niepokalanowie– Dominiko, życzę tytułu laureata i dziękuję za Twoje zaangażowanie, udzielający się zapał i włożoną pracę. Tym osiągnięciem powtarzasz swój sukces z ubiegłorocznego Konkursu i jesteś pierwszą osobą, której trzykrotnie to się udało.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w Konkursie. Gratuluję naszym reprezentantom Weronice i Dominikowi wyników i dziękuję za Wasze zaangażowanie i ogromną pracę włożoną w przygotowania.

Jolanta Mączyńska

Skip to content