„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

Agata Burdak, uczennica kl. 2e została finalistą IX. edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy” reprezentując naszą Szkołę w Warszawie.

W Warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się 28 kwietnia 2022 roku finał IX edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest popularyzowanie kultury bezpieczeństwa oraz kształtowanie pożądanych postaw uczniów w zakresie bezpieczeństwa pracy. Bardzo trafnie ujęła tę ideę w swym liście do finalistów Pani Katarzyna Łażewska- Hrycko Główny Inspektor Pracy:

„Dla Państwowej Inspekcji Pracy jest bardzo istotne, aby młodzi ludzie mieli pełną świadomość zarówno przywilejów, jak i obowiązków wynikających z prawa pracy. Jak pokazuje doświadczenie, jest to wiedza, która naprawdę przyda się Wam w przyszłym życiu zawodowym. Pozwoli uniknąć wielu pułapek, problemów i zagrożeń, jakie powstają w środowisku pracy i na co dzień są identyfikowane przez inspektorów pracy”.

W IX edycji konkursu, przebiegającej pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, wzięło udział 8 tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych. Do finału zakwalifikowało się 48. najlepszych uczniów z kraju.

Nasza uczennica Agata Burdak jako laureat etapu dolnośląskiego wykazała się specjalistyczną wiedzą uzyskując tytuł finalisty.

Agatko, gratuluję i dziękuję za solidne przygotowanie się do etapu centralnego.

Alicja Synowska

opiekun, koordynator programu PIP

„Kultura bezpieczeństwa”

https://www.pip.gov.pl/pl/wiadomosci/136535,w-kieleckiem-znaja-swoje-prawa.html

 

 

Skip to content