XVIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

29. listopada 2023 w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wśród uczestników nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. W rywalizacji wzięli udział: Antoni Tabor 4fg i Maksymilian Pasiewicz 3e. Motywem przewodnim tegorocznej edycji był temat „Deutsche Erfindungen, die die Welt revolutionierten”.

Część pisemna konkursu związana była z wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. Jedna z części testu konkursowego była poświęcona niemieckim wynalazcom i ich odkryciom, w teście pojawiły się ponadto pytania realioznawcze dotyczące państw niemieckojęzycznych. W kolejnych częściach należało wykazać się znajomością zwyczajów charakterystycznych dla krajów niemieckojęzycznych oraz umiejętnościami językowymi ze szczególnym uwzględnieniem znajomości przysłów oraz idiomów niemieckich.

W trakcie przerwy uczestnicy obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów ZSHT.

W części ustnej finałowa dziesiątka opowiadała o niemieckich wynalazcach i ich odkryciach, na podstawie wcześniej przygotowanej prezentacji Power Point zgodnie z tematem przewodnim „Deutsche Erfindungen, die die Welt revolutionierten”. W tej części konkursu wystąpił nasz uczeń Antoni Tabor.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie!

Uczniowie przygotowani zostali przez p. J. Kowal i p. J. Balawajder.

Aneta Hubisz

foto: Jadwiga Wróblewska

Skip to content