31. FOTOMARATON ŚWIDNICKI

31. Fotomaraton Świdnicki w tym roku okazał się bardzo owocnym świętem fotografii dla społeczności naszej szkoły. Aż troje uczniów naszej szkoły uplasowało się w najlepszej czwórce laureatów.

Uczestnicy maratonu przez dwanaście godzin szukali najlepszych ujęć, realizując zadania przygotowane przez organizatorów. Liczyła się kreatywność, indywidualny sposób patrzenia na otaczający świat, a także wytrwanie do końca fotograficznego maratonu.

Na starcie 31. Fotomaratonu Świdnickiego stanęło 34 miłośników fotografii. Do mety dotarło ostatecznie 33. Zadaniem uczestników było zrealizowanie 12 zadanych tematów fotograficznych w ciągu 12 godzin, otrzymując kolejne dwa hasła co dwie godziny. Śmiałkowie musieli zmierzyć się z następującymi tematami: 1. autoportret w oknie, 2. jubileusz, 3. to mi się nie podoba, 4. klamka, 5. samotność, 6. kontrast, 7. dookoła Rynku, 8. …w Galerii Fotografii, 9. za kulisami, 10. czarno-białe, 11. pod światło, 12. nieskończoność.

I nagroda w wysokości 3000 zł przypadła Kacprowi Bortkiewiczowi z klasy 4f

III nagroda w wysokości 500 zł przyznano Karolinie Szmajduch z klasy 4f

Wyróżnienie dla Dominika Kałużnego z klasy 4TFM

Warto dodać, że aż dziewięcioro uczniów lub absolwentów wzięło udział tym ciekawym przedsięwzięciu. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców, dla wszystkich ogromne brawa za wytrwałość.

Łukasz Lesiów

Źródło zdjęć: https://swidnica24.pl/2022/09/12-tematow-12-zdjec-12-godzin-fotomaratonczycy-na-mecie-foto/

Skip to content