XIII POWIATOWY WIECZÓR POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ŚWIDNICY

Dnia 8.02.2023 odbył się XIII Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej pod hasłem: ”Ach życie kocham Cię, kocham Cię nad życie” w Zespole Szkół Mechanicznych. Uczestnicy Wieczoru prezentowali utwory w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz ukraińskim. W Wieczorze udział wzięło pięć szkół ponadpodstawowych z Powiatu Świdnickiego: I LO, II LO, ZSE, ZSM oraz ZS CKR w Mokrzeszowie. Cała impreza odbywała się w miłej atmosferze, nastrojowej muzyce, przy pięknie ozdobionych serduszkami i świeczkami stołach, serduszkowe balony unosiły się pod sufitem, a w tle obejrzeć można było prezentację multimedialną dopasowaną do konkretnego utworu.

Utwory poświęcone miłości, afirmacji życia, nadziei na lepsze jutro prezentowały również 4 uczennice z naszej szkoły: Nikola Zborowska z Mileną Sobel z kl. 2r, Wiktoria Podleśna z kl. 3s oraz Weronika Matuszok z kl. 4e. Uczennice pięknie recytowały poezję w języku angielskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Na imprezę przybyły wspaniale przygotowane, w dobrych humorach oraz w towarzystwie zaproszonych rodziców i koleżanek. W trakcie wieczoru zarówno uczestnicy, jak i goście mogli rozkoszować się poezją recytowaną, jak i śpiewaną zakosztowując smacznych ciast przygotowanych przez uczniów ZSM.

Chciałabym pogratulować serdecznie Nikoli, Milenie, Wiktorii i Weronice wspaniałego występu oraz godnego reprezentowania naszej szkoły podczas Wieczoru Poezji Obcojęzycznej.

Uczennice zostały przygotowane do recytacji przez nauczyciela języka niemieckiego- p. Joannę Balawajder oraz nauczyciela języka angielskiego p. Annę Broszczak.

Zdjęcia zostały wykonane przez organizatorów imprezy oraz p. Joannę Balawajder.

Joanna Balawajder

Skip to content