LEKCJA MUZEALNA

Dnia 27.03.2023 r. odbyła się w ZSE lekcja muzealna „AL Riese – filie KL Gross-Rosen w Górach Sowich” w ramach projektu  NoHil (Nauczania o Holokauście i Ludobójstwie – A.J ) Lekcje prowadziła Pani Dominika Pacułt. Pomysł zajęć i współpracy z Muzeum Gross – Rosen zapoczątkował Arkadiusz Jackowiak w trakcie omawiania książki „Lecznictwo w Gross – Rosen” z Panią dr hab. Dorotą Sulą. Nowe publikacje naukowe doskonale wzbogacają wiedzę nauczyciela o Holokauście, systemie AL Riese i KL Gross – Rosen, dają również uczniom sporą wiedzę historii regionalnej, Dolnego Śląska, znajomości polskiej martyrologii II wojny światowej, holokaustu, ludobójstwa i eksterminacji narodu polskiego zgodnie z treściami NPP i zaleceniami MEN.

Lekcje mają sprzyjać zintegrowaniu wiedzy z historii powszechnej i historii Polski, wprowadzenia elementów historii regionalnej do projektu NoHiL oraz rozwojowi kompetencji miękkich u uczniów ZSE w Świdnicy.

Dziękuję za udział w lekcji muzealnej Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Osiakowi, Pani Dominice Pacułt, nauczycielom historii i uczniom ZSE. Szczególne podziękowania kierujemy do Muzeum Gross – Rosen za pomoc merytoryczna i opiekę Pani dr hab. Doroty Suli.

Arkadiusz Jackowiak

Źródła:

https://www.gross-rosen.eu/

https://www.gross-rosen.eu/images/plan/plan-obozu-1600.jpghttps://encyclopedia.ushmm.org/images/large/ca104af8-d840-472b-91d5-b0af45abe206.gif.pagespeed.ce.hckziVGmVm.gif

https://www.gross-rosen.eu/historia-kl-gross-rosen/filie-obozu-gross-rosen/

 

Skip to content