„WŁĄCZ MYŚLENIE! NIE MARNUJ!”.

1. kwietnia 2023 r. odbył się finał międzywojewódzkiego konkursu ekologicznego „Włącz myślenie! Nie marnuj!”. Wśród dziesięciu, zakwalifikowanych do finału, autorów najciekawszych projektów ekologicznych zachęcających do redukcji ilości produkowanych śmieci, poszanowania natury, a także zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Wiktoria Podleśna kl. 3s oraz Zofia Mały kl. 4TFM.

Wiktoria jako pracę konkursową przygotowała film, w którym za pomocą danych statystycznych i obrazków, w bardzo merytoryczny i ciekawy sposób przedstawiła przyczyny negatywnego wpływu człowieka na jakość środowiska naturalnego. Równocześnie zaproponowała także działania, które każdy z nas może wprowadzić w swoim życiu, by ratować naszą planetę. (zapraszam do obejrzenia filmu).

Natomiast projekt Zosi, to książka stanowiąca pomoc dydaktyczną, skierowaną do młodszego pokolenia. Jej celem jest kształtowanie świadomości odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, w myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie…” Swoje opowiadanie Zosia już wykorzystała w praktyce, podczas zbiórek z zuchami i spotkało się ono z bardzo  dużym zaciekawieniem i pozytywnym odbiorem dzieci.

Opiekunami dziewcząt są: Wiktorii Podleśnej – pani Monika Czuwara, Zofii Mały – pan Jacek Bernacki.

Gratulujemy dziewczętom sukcesu!

Monika Czuwara

Skip to content