UWAGA! WIELKI SUKCES!

Nasza uczennica Aleksandra Rybka z klasy 3r zakwalifikowała się do finału 68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przeszła najpierw szczebel powiatowy, potem wojewódzki i okazała się świetna, o czym, my, tu w szkole, już wiedzieliśmy, a teraz dowiedzą się w szerszym świecie.

Będzie reprezentowała w finale Dolny Śląsk, ostatni etap zmagań odbędzie się w czerwcu w Ostrołęce. Będziemy wszyscy mocno trzymać kciuki, a już teraz serdeczne gratulacje dla Oli, bo doszła naprawdę daleko!

Etap wojewódzki odbył się 21.05.2023r. w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Aleksandra zaprezentowała wiersz Haliny Poświatowskiej i prozę Sławomira Mrożka.

Przygotowywała się pod opieką pani Agnieszki Rogozińskiej.

Ola tak mówi o konkursowych emocjach i zmaganiach.

Wreszcie o godzinie 18:00 przyszedł czas na odczytywanie wyników jury. Komisja wyłoniła laureatów, którzy otrzymali nominację do OKR. W turnieju recytatorskim przyznano dwa miejsca. Ogromne wrażenia towarzyszyły mi podczas wyczytywania mojego imienia i nazwiska. Gdy otrzymałam kwalifikację do finału ogólnopolskiego, w mojej głowie kłębiły się różne myśli m.in. szok, niedowierzanie. Nie zabrakło u mnie wielkich emocji i łez szczęścia trudnych do opanowania.

Niesamowita radość, coś, co trudno opisać słowami, a jednak to ja stałam na środku sceny z dyplomem w ręku i gratulacjami od jury. Usłyszałam też budujące słowa ludzi teatru: ,,Olu, ujął nas twój głos, lekkość, intonacja, dykcja oraz interpretacja, widać i słychać, że czujesz tę scenę”.

Recytacja wierszy towarzyszyła mi od dziecka, dając radość, a teraz wiem, że jest to forma sztuki, która zajmuje w moim sercu szczególne miejsce i to właśnie ją chciałabym rozwijać w przyszłości.

Agnieszka Rogozińska i Aleksandra Rybka

Skip to content