SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM KRZYSZTOFEM KASZUBEM

12. października 2023 roku młodzież z ZSE oraz ZSM wraz z nauczycielami bibliotekarzami uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Kaszubem – historykiem z Dolnego Śląska.

Pan Krzysztof opowiedział o tym, skąd wzięła się u niego fascynacja historią zwłaszcza kościołów, o czym napisał książkę dostępną w naszej bibliotece pt. „Strzegomskie kościoły i bazyliki”. Ostatnio sporo czasu poświęcił na odkrywanie tajemnic związanych z drugą wojną światową (odnajdywanie znaczących wówczas miejsc i budowli). Wspomniał też o Strzegomskim Piwie Pszenicznym, którego recepturę odnalazł i odtworzył, o czym stanowi druga książka pt. „Terra Sigillata de Strigovia” również należąca do zbiorów szkolnej biblioteki.

Jesteśmy zachwyceni wiedzą, zainteresowaniami oraz otwartością Pana Kaszuba!

Myślę, że godzina to było mało na spotkanie. Stąd też Gość obiecał nam ciąg dalszy podczas oprowadzania nas po odkrytych przez siebie budowlach strzegomskich. Już nie możemy się doczekać! Z pewnością skorzystamy z tej propozycji!

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za ciekawe opowieści, życzymy dalszych odkryć, a Paniom z Biblioteki Miejskiej w Świdnicy (Filia nr 2) jesteśmy wdzięczni za zaproszenie nas!

Polecamy:

https://trojka.polskieradio.pl/artykul/3059968,Historyczna-pasja-i-niezwykle-odkrycia-pana-Krzysztofa-Reportaz-POSLUCHAJ

https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/58012/Odnalazl-recepture-i-odtworzyl-sredniowieczne-piwo-ze-Strzegomia

Marzena Bojanowska

Skip to content