POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

21. listopada 2023 w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, w którym udział wzięły dwie reprezentantki naszej szkoły: Wiktoria Fiałka z klasy 5f i Angelina Warmuz z klasy 4fg. Swoje piosenki przed jury złożonym z nauczycieli języka angielskiego, przedstawicieli sponsorów oraz muzyka KeZu zaśpiewało 16 uczestników i uczestniczek. Atmosfera wydarzenia była świetna, chociaż wyczuwało się artystyczne napięcie i rywalizację. Piosenki przeważnie były nastrojowymi balladami, ale pojawiło się kilka bardziej energicznych utworów. Młodzi piosenkarze robili wrażenie przygotowaniem, techniką wokalną oraz doskonałym opanowaniem języka angielskiego wykonywanych tekstów. Nasze dziewczyny zaśpiewały fantastycznie i miło nam zakomunikować, iż Wiktoria Fiałka swoim brawurowym wykonaniem utworu „Fly Me To The Moon” w wersji artystki Sia zdobyła pierwsze miejsce w Festiwalu. Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy obu wokalistkom za wzięcie udziału i reprezentowanie naszej szkoły na tym powiatowym konkursie.

Marcin Witowski

Skip to content