XI ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniach 13. – 17  listopada 2018 nasza szkoła uczestniczyła w XI Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, obchodzonym jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP podejmuje się wiele bardzo zróżnicowanych działań: od szkoleń i wykładów, po przedstawienia i happeningi. Dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy była to okazja do promowania przedsiębiorczości w naszej szkole i w otoczeniu. Zostały przeprowadzone:

  • testy przedsiębiorczości,
  • konkurs na plakat,
  • warsztaty ze Szkołą Podstawową nr 6 i Zespołem Szkół Specjalnych pod tytułem „Coś z niczego” (foto relacja poniżej),
  • spotkania z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy.

Organizatorzy: Jolanta Brońska, Monika Trelak, Jadwiga Wróblewska, Alicja Synowska, Jacek Świątkowski oraz uczniowie klasy 3TE2 – Anna Banasik, Natalia Biłos, Michał Błaszczak, Natalia Niewiadomska i Aleksander Olejko.

Jolanta Brońska

foto: Michał Błaszczak

Skip to content