EKONOMIK V LO MISTRZEM POWIATU ŚWIDNICKIEGO W PIŁCE HALOWEJ DZIEWCZĄT!

16. stycznia 2019 na obiektach OSiR w Strzegomiu rozgrywane były mistrzostwa powiatu świdnickiego w piłce nożnej halowej dziewcząt.

W meczu eliminacyjnym do rozgrywek finałowych nasz zespół spotkał się z drużyną III LO ze Świdnicy. Mecz od początku był bardzo wyrównany, spotkały się bowiem dwa zespoły o bardzo wysokich umiejętnościach (przez wielu obserwatorów tych rozgrywek, mecz ten był określany mianem przedwczesnego finału). Szala zwycięstwa ważyła się raz na stronę naszych dziewczyn, raz na stronę rywalek. Po regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 (bramki strzeliły Julia Furmankiewicz i Sylwia Simlat), więc o końcowym rozstrzygnięciu miały zadecydować rzuty karne. W nich oba zespoły szły „łeb w łeb” o czym świadczy fakt, że decydującą o zwycięstwie bramkę zdobyła w naszym zespole bramkarka – Aleksandra Balon.

Po arcytrudnym boju z III LO przyszedł czas na mecze finałowe, w których pokonaliśmy kolejno Technikum Ortopedyczne 2:0 oraz Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych 4:0, co dało nam zwycięstwo w całym turnieju oraz awans do finału strefy wałbrzyskiej. Na pochwałę w naszym zespole zasługuje przede wszystkim Julia Furmankiewicz, która była prawdziwą liderką drużyny, a wtórowała jej Sylwia Simlat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Skład: Julia Furmakiewicz, Oliwia Szyszka, Martyna Wierzbicka, Sydor Dominika, Simlat Sylwia, Juśko Justyna, Balon Aleksandra, Kołtunowicz Katarzyna, Bober Malwina.

Trener: Michał Tomiałowicz

Skip to content