UCZENNICE SOS V LO ŚWIDNICA W WIELKIM FINALE DOLNOŚLĄSKIM W PIŁCE SIATKOWEJ!

22. stycznia 2019 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy odbył się finał Strefy Wałbrzyskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół średnich.

Nasze siatkarki w meczu półfinałowym rozgromiły Liceum Ogólnokształcące z Nowej Rudy 2:0 w setach do 11 i 7, natomiast w ścisłym finale II Liceum Ogólnokształcące ze Świdnicy również w stosunku 2:0 (25:15, 25:15). TYM SAMYM NASZE UCZENNICE PO RAZ ÓSMY Z RZĘDU AWANSOWAŁY DO WIELKIEGO FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!

Wcześniej uczennice SOS (Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego) V Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przeszły jak burza przez rozgrywki powiatowe, zdobywając Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego oraz przez półfinał Strefy Wałbrzyskiej, w którym pokonały Liceum Ogólnokształcące nr IV z Wałbrzycha. Należy zaznaczyć, że nasze uczennice od początku rozgrywek nie straciły jeszcze ani jednego seta gromiąc wszystkie rywalki po 2:0. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana Daria Liwuś, która wróciła po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Całej drużynie gratulujemy awansu do ścisłego FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO, który odbędzie się 27. lutego 2019.

Drużyna V LO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie: górny rząd od lewej: trener Wojciech Ząbek, Alicja Januś, Magdalena Kania, Barbara Ryba, Dominika Rutowicz, Malwina Bober; dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Paulina Wazner, Julia Sobkowicz, Marta Bocian, Zuzanna Miezgiel, Julia Zwolińska – kapitan drużyny, Angelika Rutowicz. Na zdjęciu brakuje chorej Karoliny Gołębiowskiej oraz Gabrieli Mazur.

Skip to content