SPOTKANIE Z POEZJĄ ZBIGNIEWA HERBERTA

„Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd.

 Z prądem płyną śmiecie.”

[Zbigniew Herbert, 1981 r.]

23. stycznia 2019 roku już po raz kolejny mogliśmy na chwilę zatrzymać się w biegu życia, by zastanowić się nad sobą, drugim człowiekiem, wyznawanymi wartościami, wiarą i rozumem, wsłuchując się w słowa naszego wspaniałego polskiego wieszcza Zbigniewa Herberta. Moc jego poezji przenika serca i umysły, nie można przejść obok niej obojętnie. Każde pokolenie znajdzie w niej przesłanie dla siebie, naukę, w stosunku do której nie można być biernym.

Własną interpretację poezji Herberta przedstawiły nam uczennice z klasy 3TE1: Aleksandra Buchowska, Agnieszka Nowak, Dominika Dziedzic, Klaudia Głąb, Joanna Fuławka, Karolina Penczew, Elżbieta Kuś oraz Patrycja Lichota. Dopełnieniem całości była przygotowana przez uczniów z klasy 4TOR Jacka Mozalewskiego oraz Kasjana Gęglawego prezentacja multimedialna obrazująca „Prawdy życiowe Zbigniewa Herberta”.

Program słowno – muzyczny został przygotowany pod kierunkiem pani Marzeny Bojanowskiej oraz już nie pracującej w naszej szkole pani Danuty Fritz z okazji obchodów w 2018 – Roku Zbigniewa Herberta. Poprzedzony został Szkolnym Konkursem Kaligraficznym „Mistrz Pióra 2018”, w którym to za najstaranniej przepisany utwór pt. Słoń” Z Herberta zwyciężyła Katarzyna Brodziak z klasy 2TOR.

Wszystkim występującym oraz biorącym udział w konkursie bardzo serdecznie dziękuję!

Marzena Bojanowska

Skip to content