DZIEŃ OTWARTY

W dniu 30.03.2019 Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy po raz kolejny otworzył swoje podwoje przed wszystkimi  absolwentami szkół gimnazjalnych i podstawowych, którzy postanowili skorzystać z zaproszenia na kolejną edycję Drzwi Otwartych Ekonomika. A że pogoda dopisała i sobota była wyjątkowo ciepłym i słonecznym dniem, to i frekwencja była nadspodziewanie wysoka – odwiedziło nas 197 uczniów, którzy wkrótce staną przed trudnym wyborem szkoły średniej. Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole okaże się pozytywnym lub nawet kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu tej trudnej decyzji.

Wszystkich miłych gości (a należy dodać, że odwiedzali nas nie tylko uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych, ale także ich rodzice) witali uczniowie Ekonomika, którzy przez cały czas opiekowali się młodszymi kolegami i koleżankami i byli pomocnymi oraz kompetentnymi przewodnikami podczas wędrówki przez korytarze, klasy i pracownie naszej szkoły.

A było co zwiedzać i oglądać. Nasi goście mogli obejrzeć różne pracownie, pomoce naukowe, filmy i prezentacje, a przede wszystkim zapoznać się z bogatą i atrakcyjną ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ekonomicznych. Podczas wędrówki po budynku przy ulicy Księżnej Agnieszki 2 można było zobaczyć ciekawe prezentacje naszych kierunków kształcenia jakimi są: technik ekonomista, technik reklamy, a także technik fotografii i multimediów oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Oczywiście zaprezentowaliśmy także nasze V LO o profilu sportowym. Ponadto nauczyciele oraz uczniowie prezentowali osiągnięcia i sukcesy, z których jesteśmy naprawdę dumni – zagraniczne staże i praktyki zawodowe (Portugalia i Malta w tym roku), różnorodne przedsięwzięcia – projekt wymiany polsko-czeskiej czy też praktyki zawodowe w bardzo atrakcyjnych firmach. Można było wziąć udział w pokazowej i bardzo ciekawej lekcji historii, rozwiązać quiz w języku angielskim oraz sprawdzić się w różnych grach i zabawach językowych, a także zapoznać się z działalnością Samorządu Uczniowskiego. Oglądając prezentację SU można było przekonać się, że w Ekonomiku uczniowie mogą świetnie bawić się podczas wielu różnych szkolnych imprez. Zainteresowani mogli odwiedzić pracownię matematyczną i zapoznać się z innowacyjnymi sposobami nauki tego przedmiotu.

No ale nie możemy zapomnieć o naszym drugim, świeżo odrestaurowanym budynku przy ulicy Pionierów, w którym mieści się nowoczesna hala sportowa i niedawno oddane do użytku pracownie komputerowe, graficzne i malarskie oraz profesjonalna ciemnia i studio fotograficzne, pełne specjalistycznego sprzętu – nowych komputerów, aparatów fotograficznych, drukarek wielkoformatowych, czekających na swoich użytkowników. W budynku tym również pojawiło się wielu uczniów gimnazjów i szkół podstawowych – zaprezentowaliśmy im atrakcyjną ofertę liceum sportowego, którego uczniowie i absolwenci odnoszą sukcesy na licznych i prestiżowych zawodach.

Krótko mówiąc: Działo się i były takie chwile, w których korytarze i pracownie przepełnione były zainteresowanymi gośćmi, a nasi uczniowie i nauczyciele długo opowiadali im, dlaczego Ekonomik to naprawdę doskonały wybór! Mamy nadzieję, że wizyta w ZSE na długo pozostanie w ich pamięci, a we wrześniu większość z nich dołączy naszej społeczności szkolnej.

Skip to content